معرفی شهدا - سردار سبحانی

رازی  است کز آن بوی وفا  می شنوم
فریاد عطش ز کربلا می شنوم
حلاج دگر به دار خون می گوید
این بانگ اناالحق ز کجا می شنوم


نام :حسین
نام خانوادگی : سبحانی
نام پدر: علی
تاریخ تولد : 1/3/1331
محل تولد : کوهسرخ روستای ایور 
تحصیلات : سوم راهنمایی
شغل : پاسدار
ارگان اعزام کننده : سپاه
محل شهادت : قلاویزان مهران 
عملیات : کربلای 1
تاریخ شهادت : 30/2/1365
گلزار : روستای ایور


قائم مقام فرمانده گردان کوثر تیپ 21 امام رضا(ع)(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) 
«حسین سبحانی کوهسرخی» سال 1331 در روستای «ایور» دربخش« کوهسرخ »در شهرستان«کاشمر »ودر خانواده ای مذهبی به دنیا آمد .در خردسالی قرآن را از پدر روحانی اش فرا گرفت. در زادگاهش دوره ابتدایی را گذراند و در کشاورزی کمک دست پدر شد .
پس از چند سال قالی بافی و بعد از مدتی اشتغال به کار بنایی ، به تهران رفت و در کوره آجرپزی به کارگری پرداخت .اهل مطالعه بود و اوقات تنهایی و فراغتش را با کتاب های مذهبی پدر می گذراند .لذا با آگاهی هایی که به دست آورده بود، وارد فعالیت های سیاسی شد و در راهپیمایی های انقلاب اسلامی به کاشمر می رفت و با کفن شرکت می کرد .
 سال 1357 با خانم «زهرا ارمند» پیوند زندگی مشترک بست که در نتیجه این پیوند مبارک دارای یک پسر و سه دختر هستند .
حسین به ورزش به ویژه کوهنوردی دلبسته بود .کشتی قهرمانی را تا مقام دومی استان پی گرفت و در وزن 48 کیلو گرم کشتی می گرفت .
حسین سبحانی با تشکیل سپاه در سال 1358 ، عضو سپاه کاشمر گردید . پس از مدتی بر ای مقابله با ضد انقلاب در کردستان ، عازم سنندج شد و چند ماه در آن منطقه حضور داشت .پس از آن دوره آموزش عمومی سپاه را در مشهد گذراند و در واحد آموزش نظامی مربی تخریب گردید و در پادگان شهید مدنی کاشمر مشغول خدمت شد.
حسین عاقبتی همرزم دیگر شهید می گوید :
او مدتی در «جماران» و در حفاظت از امام خدمت می کرد و سال 1360 حدود دو ماه در جبهه ها فرمانده گروهان بود و سال 1363 به لشگر 25 کربلا اعزام شد و هشت ماه در آنجا فرمانده گردان ادوات بود . سپس به «کوهسرخ» برگشت و حدود یک سال فرمانده بسیج آنجا بود.
این سردار شجاع و حماسه آفرین برای چندمین بار در ماه مبارک رمضان به جبهه نبرد شتافت و در تیپ 21 امام رضا معاون اول گردان کوثر شد .در منطقه «مهران» برای از کار انداختن قبضه کالیبر دشمن متجاوز  ،با شجاعت حرکت کرد که با اصابت گلوله ای به ناحیه قلب و با ذکر یا حسین و یا مهدی، نقش زمین گردید و در تاریخ 30/ 2/ 1365 به کاروان شهیدان همیشه جاوید اسلام پیوست .
پیکر پاک سردار شهید حسین سبحانی کوهسرخی روز نوزدهم رمضان با حضور گسترده مردم قدر شناس کاشمر تشییع و سپس در زادگاهش ایور به خاک سپرده شد .
روانش شاد ،یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.رسانه ایور : 
اولین رسانه خبری فرهنگی روستایی
 از ۱۳۸۴

کانال تلگرام :

اینستاگرام:

آپارات :

پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی:


++++++++++++++++
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic